pasek tytułowy

Strona początkowa Informacje Download Plany Aktualizacje i wersja niestabilna Kontakt menu strony

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ


Tutaj znajdziesz plany dalszego rozwoju programu. Plany te dotyczą najnowszej wersji, czyli tej niestabilnej. Znajdziesz tutaj również spis wszystkiego tego co zostało do tej pory zrobione. Przepraszam za formę w jakiej są one zapisane ale są to "kopie" z prawdziwego pliku z którego kożystam przy pisaniu programu. Jeżeli chcesz już mieć te wszystkie nowe opcje z wersji niestabilnej to możesz ją ściągnąć! Wejdź do działu "Aktualizacje" i przeczytaj co tam pisze!


Oto co trzeba jeszcze zrobić:

- Konfig do tools (i wogóle tools, na razie jest tylko menu widmo)

- Konfig do auto uzupełniania 2 (czyli do opcji która pozwala na pisanie skrótów i automatyczną ich zamianę na konkretną składnię np. arrayd + skrót daje całą definicję tablicy)

- lista ToDo dla własnych projektów

- uzupełniacz z bazą własnych poleceń + poleceń z zewn. plików (na razie uzupełnianie <- te pod F2 <- posługuje się tylko standardowymi bazami poleceń i nie skanuje ani pliku który jest edytowany ani żadnych innych)

- własne okno wyniku kompilatora (zamiast okna DOS)

- HELPA ZROBIĆ (oj tak przydałby się, możliwe że kurs zostanie zaimplementowany przez kogoś innego kto się na tym zna lepiej, hehe)

- BAZY dokończyć (na razie tylko baza poleceń tekstowych zawiera pełen opis typów parametrów jak i danych zwracanych)

Oto co zostało już zrobione:

- możliwość włączenia i zmiany tapety pulpitu

- teraz można edytować wiele plików na raz dzięki MDI

- dodano ikonki do menu ;-)

- zmodyfikowano lekko menu włączania i wyłączania pasków

- dodano opcję automatycznego uzupełniania z możliwością dodania własnych skrótów (wpisujesz skrót naciskasz kombinacje klawiszy i ze skrótu robi się np. pełna deklaracja tablicy)

- poprawiono kolorowanie (jest już w pełni automatyczne)

- ulepszono uzupełnianie polecenia (teraz zaczynasz pisać, wciskasz klawisz skrótu i pod tekstem wyskakuje okienko z propozycjami poleceń które mają taki początek, wybierasz jedno polecenie za pomocą strzałek lub myszki i klikasz lub naciskasz enter <- tak jak np w Delphi)

- dodano menu narzędzia w którym można ustawić do 10 zewnętrznych narzędzi wraz z ich parametrami startowymi i później wywoływać je bezpośrednio z programu

- dodano obsługę tzw. zakładek kodu (maks. 10 różnych aktywowanych klawiszami skrótu)

- bazy poleceń zostały zaktualizowane (dodano więcej poleceń) oraz dodano do opisów parametrów także ich typy (dzięki temu już nigdy nie wpiszesz żadnego innego typu)

- ulepszono moduł kopii zapasowych (teraz zamiast zapisywać do konkretnego pliku kopiuje plik źródłowy i dodaje do jego nazwy określony przez użytkownika przedrostek oraz numer kopii)

- i wiele innych spraw