pasek tytułowy

Strona początkowa Informacje Download Plany Aktualizacje i wersja niestabilna Kontakt menu strony

INFORMACJE O KKTP


Kreator Kodu Turbo Pascal-a (KKTP) jest programem, który ma ułatwić pisanie programów w języku Pascal. Posiada on wiele opcji ułatwiających w znaczący sposób edycję. Program jest bezpłatny i udostępniany w internecie. Cała baza poleceń została stworzona przez grupę P&P Software i nie była z nikąd kopiowana! Program jest ciągle w fazie rozbudowy więc co pewien okres czasu będą pojawiać się aktualizacje. Jak to często bywa przy projektach, które się non-stop zmieniają, może się zdażyć, że dokumentacja (chodzi mi o help-a) będzie "stara" i nie będzie zawierała aktualnych informacji / bazy. Sądzę jednak, że program się wam do czegoś przyda i że będziecie go używali. Jeżeli po zainstalowaniu go na swoim komputerze zauważysz, że w programie brakuje jakiejś opcji ułatwiającej pisanie w tedy napisz do nas i podaj co ta opcja miałaby robić, a my postaramy się ją umieścić w nowej wersji!

Jeżeli chcesz mieć najnowszą wersję, która posiada wszystkie opcje to zerknij do działu "Aktualizacje" gdzie znajdziesz najnowszą "niestabilną" wersję programu z wszystkimi najnowszymi opcjami.


Oto opis niektórych funkcji KKTP:

Kreatory procedur, funkcji, stałych i zmiennych - służą do łatwego tworzenia elementów infrastruktury programu (czyli procedur, funkcji) a także do dodawania do projektu zmiennych i stałych globalnych w łatwy i przystępny sposób.

Kreator inicjalizacji trybu graficznego - pozwala na szybkie utworzenie dwóch procedur odpowiedzialnych za włączanie i wyłączanie trybu graficznego. Kreator umożliwia wybór rodzaju karty graficznej (jest także opcja auto-wyboru) oraz trybu w jakim ta karta ma pracować. Kreator może również utworzyć polecenia rozpoznające kody błędów i wyświetlające je na ekranie (tyczy się tylko inicjalizacji).

Kreator instrukcji sterujących - dzięki temu kreatorowi można w łatwy i szybki sposób umieścić w kodzie "szkielet" instrukcji sterującej (takiej jak instrukcja warunkowa, pętle, itp.).

Kreator poleceń trybu tekstowego/graficznego - dzięki niemu możesz dodać dowolne polecenie do programu nie znając jego nazwy! Umożliwia on wybór polskiego (!!!) znaczenia danego polecenia i umieszczenia orginalnego polecenia w kodzie. Podaje on także pełną składnię wybranego polecenia. Wszystko to po polsku!!!

Asystent KKTP - podpowiada on składnię polecenia (wpisywanego, wybranego z kodu, lub dodanego za pomocą kreatora poleceń). Umożliwia on także uzupełnianie wpisywanego polecenia (wystarczy, że wpiszesz pierwsze pare liter nazwy i naciśniesz klawisz skrótu a asystent wyświetli małe okienko pod tekstem z przypuszczalnym dokończeniem polecenia). Spełnia on wszystkie funkcje mechanizmu "Code Insight". A co najważniejsze to wszystko co podaje (składnie, opis polecenia i parametrów) jest w języku polskim!

Kolorowanie składni - edytor potrafi kolorować składnię języka pascal

Możliwość uruchamiania kompilatora i gotowego programu - standardowa opcja wśród edytorów kodu która ułatwia wywoływanie kompilatora (wszelkie parametry są zapisane w programie)

Dostosowywalność - dzięki rozbudowanym ustawienią masz dostęp do wszystkich aspektów programu włącznie z wyglądem

I wiele innych - jeżeli chcesz poznać inne szczegóły to napisz do nas a prześlemy ci dokładną specyfikację